U organizaciji plesnog kluba “Flamenco” iz Tuzle, u subotu, 26.06.2021., u BKC-u Tuzla, održano je 26. Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u Akrobatskom rock and Roll-U (ARnR). Kao i u većini sportova, i u ARnR-u je došlo do opadanja broja aktivnih sportista zbog situacije sa pandemijom. Ipak ostalo je dovoljno sportista koji se ne odriču aktivnog treniranja bez obzira na uslove i poteškoće koje su izazvane pandemijom.

Veliku zahvalnost za održavanje ovog prvenstva dugujemo gradskoj upravi grada Tuzle koja je pokrovitelj ove sportske manifestacije, i bez čije podrške bi bilo teško organizovati bilo kakvu značajnu sportsku manifestaciju u Tuzli.
Na prvenstvu je uzelo učešće 122 sportista i sportistkinja iz Bosne i Hercegovine, a postignuti su sljedeći rezultati:

UKOLIKO ŽELITE POGLEDATI VIDEO KLIKNITE NA SLIKU!

Nacionalna kategorija “Mini” (od 6 do 11 godina):

  1. MIRVIĆ Arman – KARAHASANOVIĆ Sara – Sarajevo (Spin)
  2. KAPIDŽIĆ Mak – AVDAGIĆ Asja – Tuzla (Flamenco)
  3. SMAJIĆ Dženan – IMŠIROVIĆ Aida – Miričina (Rock step)

Nacionalna kategorija “Mlađi juniori” (od 8 do 14 godina):

  1. DUPIĆ Abidal Ahmet – DOFEK Tea – Sarajevo (Spin)
  2. HRELJIĆ Din – MERĐANOVIĆ Aneli – Sarajevo (Spin)
  3. ŠABANOVIĆ Nedim – DEDIĆ Nejra – Živinice (Flamenco)

Nacionalna kategorija “Ženski juniori” (od 12 do 17 godina):

  1. MIHOLJČIĆ Nola – BIBIĆ Emina – Sarajevo (Spin)
  2. AĆIMOVIĆ Tatjana – ŠABANOVIĆ Sarah – Tuzla (Flamenco)
  3. IMAMOVIĆ Hena – IMAMOVIĆ Nejla – Gračanica (Rock step)

Internacionalna kategorija “Girl formation” (od 8 do 15 godina):

  1. “ALICE IN ROCKLAND” – Tuzla (Flamenco)
  2. “SPIN” – Sarajevo (Spin) Girl formation iz Sarajeva
  3. “ROCK CATS” – Gračanica (Rock step)

Internacionalna kategorija “Children” (od 8 do 11 godina):

  1. KUDUZOVIĆ Adi – GAZIBEGOVIĆ Nedžma – Gračanica (Rock step)

Internacionalna kategorija “Juveniles” (od 10 do 14 godina):

  1. JUNUZOVIĆ Amar – RAKULJ Anja – Tuzla (Flamenco)
  2. AVDAGIĆ Arnad – NASUPOVIĆ Una – Tuzla (Flamenco)

Internacionalna kategorija “Juniors” (od 12 do 17 godina):

  1. ARNAUTOVIĆ Tarik – BUZALJKO Amna – Tuzla (Flamenco)
  2. HRELJIĆ Iman – BIBIĆ Emina – Sarajevo (Spin)
  3. ŠAKOVIĆ Almir – IBRAHIMOVIĆ Sumeja Gračanica (Rock step)

Osim državnog prvenstva, održana je i takmičenje početnika u okviru Školske lige SSPKuBiH.

Državno prvenstvo su sudili:

  1. Ermin Avdagić, Nacionalni sudija
  2. Senad Softić, Nacionalni sudija
  3. Aida Vidović, Nacionalni sudija
  4. Nedim Hreljić, Nacionalni sudija
  5. Namik Trutović, Internacionalni
  6. Arnela Arnautović, obračun rezultata
Categories: Vijesti